Corel Draw

Corel Draw Belli Alanı Büyük Gösterme

Corel Draw Belli Alanı Büyük Göstermek

Bugün Corel Draw’da yapacağımız işlem bir efekt vermek işememi, Bu efektimiz ne işe yarıyor. Bu efektimiz herhangi bir objemizi büyütmemize yarıyor. Balık göz efekti sayesinde kısa bir yoldan bombeli bir şekilde görseli büyüte bilirsiniz ayrıca, Görsel büyürken oval bir çekilde kıvrılıyor bunu sağlıya bilirsiniz.


Corel Draw Belli Alanı Büyük Göstermenin Önemi Nedir ?

Belki çok kullanmayacağınız ancak hayat kurtarıcı bir efektir. Katalog veya broşürleriniz için güzel bir efekt. bu efekti daha başarılı yapacağınız ve görsellinize uygulayacağınız dan şüphem yok. Bu efekti anlatmamın sebebi daha işler ortaya çıkara bilmeniz içindir. Büyüteceğiniz bir görsele 3 Boyut havası katıyor. Hadi Corel Drawı açın ve bunu beraberce yapalım.

Corel Draw Belli Alanı Nasıl Büyük Gösteririz ?

1- Üzerinde efekti uygulayacağımız çalışmamızı veya görsellimizi corel draw’da açıyoruz. Ardından görsellimizin oval olmasını istiyor isek elipse tool ile bir elips çiziyoruz.Corel Draw Belli Alanı Büyük Gösterme

2- Çizdiğimiz bu elipse balık gözü (Fish Eyes ) efekti vereceğiz bunun için Corel Draw arayüzünün üst kısmında bulunan Efektler > Lens (Alt+F3) tıklıyoruz. Penceremiz Corel drawın sağ tarafında seçenekleri ile beraber açıldı. Buradan yapmamız gereken şey gözümüze güzel geldi ölçüde değerleri vererek işlememizi sonlandırıyoruz.

Corel Draw Belli Alanı Büyük Gösterme

Bu sayede oval 3 boyut hissi verdiğimiz büyümüz bir efektimiz var. Bu Görselimize canlılık katacaktır. Umarım Yardımcı Olmuşumdur. Esenlikler, İyi Çalışmalar…

Bu yazıda kullanmış olduğum Corel Draw Programını ”  buradan  ” ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu