Photoshop

Photoshop Neon Yazı Efekti

Photoshop Neon Yazı Efekti  yazılarımız alışılmışın dışına çıkararak daha kaliteli ve güzel görünümlü bir hale getirerek yazılarımızın daha ilgi çekici ve güzel görünmesini sağlamakta. Bu efekti herkes kısa bir vaktini ayırarak yapabilir.

Photoshop Neon Yazı Efektini Neden Yapalım ?

Photoshop Neon Yazı Efektini Neden Yapalım? Bu efektimizi yapmamızın amacı sade yazılardan daha güzel görünmesi ve ilgi çekici olması. Emek harcayarak normalden daha güzel işler çıkarabileceğimizin güzel bir örneği de bu efektimiz olabilir.

Photoshop Neon Yazı Efekti Nasıl Yapılır?

Her efektimizde olduğu gibi bu efektimizde de bir adet arka plan resmi kullanacağız. Önceki efektlerimizde olduğu gibi arka plan’ a koyacağınız resmin kalitesini yüksek olması üstüne ekleyeceğimiz yazımızın ve diğer efektlerin de kaliteli görünmesini sağlayacaktır. Artık efektimizi yapmaya başlayabiliriz.

1-Photoshop’ta yeni bir dosya açarak işe koyulalım(Ctrl+N). Açtığımız sayfamıza güzel bir arka plan bulalım ve açtığımız Photoshop sayfamıza ekleyelim.

Neon Yazı Efekti
Neon Yazı Efekti

2-Eklediğimiz resmimizin parlaklık değerini biraz düşürmemiz gerekecek. Öncelikle onları halledelim. Photoshop’ un sağ kısmında yer alan katmanlar bölümünün altından ayar katmanı’ na basıp açılan menüden Parlaklık ve Kontrast’ ı seçiyoruz.

Neon Yazı Efekti

3-Sağ tarafa gelecek olan ayar penceresine alltaki görselde gördüğümüz değerleri giriyoruz. Resminiz daha koyu tona sahip ise bu değerleri kendi göz zevinize göre de ayarlayabilirsiniz.

Neon Yazı Efekti

4-Photoshop’ un sol kısmında bulunan araçlar panelinden yatay yazım aracı’ nı seçerek istediğimiz bir yazıyı ekrana yazıyoruz. Sağ alt kısımdan efektler butonuna basarak açılan pencereden Karıştırma Seçeneklerini seçiyoruz.

Neon Yazı Efekti

5-Karşımıza çıkacak olan panelden Karıştırma Seçenekleri ayarlarından Dolgu opaklığını 0 yapıyoruz.

Neon Yazı Efekti

6-Sonrasında Kontur efektini ekliyoruz ve aşağıda görmüş olduğunuz değerleri giriyoruz.

Neon Yazı Efekti

7-Dış ışıma ekleyerek efektin sade olmamasını sağlıyoruz ve arkaya ışık vurmuş gibi görünmesini eklemiş oluyoruz. Aşağıdaki görselde bulunan değerleri giriyoruz.

Neon Yazı Efekti

8-Son olarak Gölge efektini ekliyoruz ve aşağıdaki değerleri giriyoruz.

Neon Yazı Efekti

9-Neon yazımızın olduğu katman’ a sağ tıklayarak karşımıza gelen alt menü’ den Katmanı çoğalt sçeneğine basıyoruz.

Neon Yazı Efekti

10-Efekt penceresini açıyoruz ve Gölge, Dış Işıma ve İç ışımayı kaldırarak Kontur’ un ayarlarını aşağıdaki gibi yapıyoruz.

Neon Yazı Efekti

11-Alta eklediğimiz diğer yazımızı düzenlemeye başlıyoruz. Tekrardan Karıştırma Seçeneklerini açıyoruz.

Neon Yazı Efekti

12-Karşımıza gelen pencere den Karıştırma seçeneklerine girerek Dolgu Opaklığını 0 yapıyoruz. Dış ışıma ekliyoruz ve aşağıdaki görselde bulunan değerleri giriyoruz.

Neon Yazı Efekti

13-İç Işıma ve Kontur ekliyoruz. Yukarıda girdiğimiz değerleri aynı Şekilde buraya da giriyoruz ve efekt kısmını bitiriyoruz.

Neon Yazı Efekti

14-Yeni bir Katman ekliyoruz ve Tasarım yazısının altına taşıyoruz.

Neon Yazı Efekti
Neon Yazı Efekti

15-Photoshop’ un sol kısmında bulunan araçlar panelinden Fırça Aracını seçiyoruz ve görselde bulunan ayarları giriyoruz. Yazımızın üstünü başından sona olacak şekilde boyuyoruz.

Neon Yazı Efekti
Neon Yazı Efekti

16-Opaklık’ ın sol kısmında bulunan menüyü açıyoruz ve Kaplama’ yı seçiyoruz.

Neon Yazı Efekti
Neon Yazı Efekti

17-Tasarım yazımızın olduğu katmana geliyoruz ve sağ tıklayarak Katmanı Çoğalt seçeneğine basıyoruz.

Neon Yazı Efekti
Neon Yazı Efekti

18-Açılan pencereden Kontur dışında verdiğimiz değerleri kaldırıyoruz ve Kontur’ ün ayarlarını aşağıdaki görselde göründüğü gibi yapıyoruz.

Neon Yazı Efekti
Neon Yazı Efekti

Efektimiz bittiğinde bu şekilde gözükecektir.

Neon Yazı Efekti
Neon Yazı Efekti

Umarım size kaliteli ve yaparken eğlendiğiniz bir tasarım sunabilmişimdir.diğer güzel tasarımlarımıza sitemizden ulaşabilirsiniz.Sağlıklı Kalın, iyi çalışmalar…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu