Corel Draw

Corel Draw’da Yaprak Çizelim.

Corel Draw’da Yaprak Çizelim

Sonbahar gelmişken Corel Draw’da yaprak çizelim. Bu sayede son bahar modasına uyum sağlamış oluruz. Sonbaharda yaptığımız işlere mevsimin de etkisiyle, mevsimin anlatım tarzı olarak yaprak içeren çalışmalar yapıyoruz.


Yaprak Çiziminin Çalışmadaki Etkileri

Çalışmalarımızda mevsim etkisi kanıtsanamaz bir gerçektir. Çünkü Çalıştığımız firmalar için veya kendi görsellerimiz için mevsime göre renk tonları ve mevsimi anlatan objeler ile çalışmamızı tamamlıyoruz. Yazın güneşli ve sıcak renkleri kullanırken, kışın ise kar ve soğuk renkleri kullanıyoruz. Sonbaharda yine soğuk renkleri kullanırken yaprakta bu mevsimi en iyi yansıtan objedir. Bu sebepten ötürü çalışmalarımıza kimliğimize yansıtan yapraklar çizelim diye düşündüm. Hadi Corel draw’da yaprak çizelim ancak ben başka olarak sizlerde kedinize ait olabilecek bir yaprak çizin sizi anlatsın mevsimden ayrı olarak.

Corel Draw’da Yaprak Nasıl Çizilir ?

1- Corel Draw arayüzünün sağ kısmında bulunan pen tool ile ister bir fotoğrafın üzerinden istersek te hayal gücümüzün yardımı ile çizim başlıyoruz.

Corel Draw'da Yaprak Nasıl Çizilir ?

2- Pen tool kullanırken eğim verdiğiniz nokta’yı eğer Alt basılı olduğu halde üzerine basmazsak. Eğim devam eder ve sonuç pek istediğimiz gibi olmaz bu yüzden eğim verirken dikkat etmemiz gereken şey noktayı koyup sonlandırdığımız yerde, Alt tuşuna basılı haldeyken noktaya tıklamamız olacaktır.

Corel Draw'da Yaprak Nasıl Çizilir ?

3– Sıra geldi Yaprağımıza renk vermeye  burada soğuk renkleri kulalnırsak istediğimiz sonucu alacağız.

Corel Draw'da Yaprak Nasıl Çizilir ?

Yaprak yapımı kolay ve anlaşılır. Ancak Burada öğrendiğimiz bir şey varsa pen tool kullanımıdır. Umarım Yardımcı Olmuşumdur.  Esenlikler, İyi Çalışmalar…

Bu yazıda kullanmış olduğum Corel Draw Programını ”  buradan  ” ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu