Photoshop

Photoshop’da GIF Yapmak

Photoshop’da GIF Yapmak

Iphonenuz yok ve bumerang yapamıyormusunuz. Size bumerangın atasını tanıtacağım. Tabiki Bumerangın atası GIF’tir. Bumerang çıkmadan önce gif vardı. Bu sayede hareketli resimler oluşturabiliyorduk. Şimdi tekrar Photoshop’ta gif yapmayı öğrenelim. Sosyal medyada gif ile hareketli resimler paylaşalım.


Photoshop’da GIF’tin Önemi

Gif yapmak çok kolay; malzemleriz sırası ile birden çok resimlerimiz, bir adet photoshopumuz ve üstüne birde tasarımogreyorum.com Peki şimdi ne yapacağız. Tabiki Tasarım öğreniyorum girip Photosohopta gif yapmak makalesini açacağız. Ardından Makalemizde ki yönergelere uyarak giftimizi yapacağız.

Photoshop’da GIF Nasıl Yapılır ?

1- Photoshopta arayüzünde  en alt kısımda Timeline (zaman çizgisi) olması geriyor. Eğer sizde Timeline yoksa, Photoshop arayüzünden üst kısımdan Window tıklıyoruz. Açılan seçenekler arasından Timeline tıklıyoruz. Artık Photoshop arayüzünde Timeline görüyoruz.

Photoshop'da GIF Yapmak

2- Gif haline getireceğimiz. Resimleri seçerek photoshopa sürükleyip bırakıyoruz.  Hepsinin bir çalışma dosyasına alıyoruz.

Photoshop'da GIF Yapmak

3- Timeline yeni zaman çizgisi oluşturuyoruz. Ben bu çalışmada 3 adet zaman çizgisi kullandım. Sizler daha fazla yapabilirsiniz. Time Zaman çizgisinde bir resmin ne kadar görüneceğini seçiyoruz. Ben 0,5 saniye yaptım.

Photoshop'da GIF Yapmak

4- Şimdi bunu GIF olarak kaydetmemiz gerekiyor. Bunun için Photoshop arayüzünden üst kısımda kalan File> Save For Web tıklıyoruz. Açılan pencereden GIF seçeneğinine tıklıyoruz. daha sonra save diyerek kaydediyoruz.

Photoshop'da GIF Yapmak

Sıra geldi en güzel yerine, Yaptığımız bu çalışmayı gifti sosyal medyada paylaşmaya sizlerden bir ricam var. Bu gifti paylaşıyorsunuz ya tarifi aldığınız yeride soyal medyadan paylaşırsanız sevinirim Umarım yardımcı olmuşumdur. Esenlikler, İyi çalışmalar…

Bu yazıda kullanmış olduğum Adobe Photoshop Programını ”  buradan  ” ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. “Timeline yeni zaman çizgisi oluşturuyoruz.” denmiş de, nereden nasıl yapılacağı yazılmamış, sonuç alamadım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu