Corel Draw

Corel Draw’da Yazıyı Şekle Giydirme

Corel Draw’da Yazıyı Şekle Giydirmek

Yazılarımızı belli obje şekillerinin üzerine giydirdiğimizde daha güzel sonuçlar elde edebiliriz. Tasarımın anlatım tarzından başlıca ögelerin dendir. Bu yaklaşım sayesinde çalışmamızda resim kullanmadan,  anlatmak istediklerimizi kolayca verebiliriz.


Corel Draw’da Yazıyı Şekle Giydirmek Neden Önemlidir ?

Şekil içine aldığımız yazılar objenin resimli halinden daha çok dikkat çekici ve ön planda olur. Ancak anlatmak istediğimiz vermek istediğimiz mesaja uygun tasarım yapmalıyız. Olduğundan daha karmaşık bir yazı ve şekil istediğimiz sonucu vermemize olanak sağlamaz. Hadi gelin yazıyı şekle nasıl giydiriyoruz onu öğrenelim.

Corel Draw’da Yazıyı Şekle Giydirmek Nasıl Yapılır ?

1- Corel draw’da yeni bir çalışma alanı açıyoruz.(Kısayol Ctrl+N) Yazımızı text tool aracı sayesinde yazıyoruz. Ben tasarım öğreniyorum yazdım. Sizler objenize ve mesajına uygun yazıyı yazabilirsiniz. Daha sonra ben pen tool yardımı ile balık şekli çizdim.  Siz objenizi kendi tasarımızı göre çizebilirsiniz veya benim çizdiklerimin üzerinden gidebilirsiniz.

Corel Draw'da Yazıyı Şekle Giydirmek

2-Corel Draw arayüzünün üst kısmında bulunan effect (efekler) > envelope (zarf) (Kısayol Ctrl+F7) tıklıyoruz. Corel Draw arayüzünün sağ kısmına efektimizin seçenek kısımı açılıyor. Buradan damlacık iconuna tıklıyoruz. Yazımız seçili haldeyken damlacıkla, çizdiğimiz şeklin üzerine tıklıyoruz. Yazımız çizdiğimiz şeklin haline almış bulunmaktadır.

Corel Draw'da Yazıyı Şekle Giydirmek

Yaptığımız işlem sayesinde yazı ile görsel bir anlatım elde etmiş olduk. Umarım Yardımcı Olmuşumdur. Esenlikler, İyi Çalışmalar…

Bu yazıda kullanmış olduğum Corel Draw Programını ”  buradan  ” ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu