İllustrator

Illustrator’da Dairesel Yazı Oluşturmak

Illustrator’da Dairesel Yazı Oluşturmak

Çokça Kullanacağımız yazıları dairesel yapmak. Yazılarımız düz halinde olabilir. Ancak Logolarımız veya başka işlerimiz İçin yazılarımızı dairesel hale getirebiliriz.


Illustrator’da Dairesel Yazı Önemi Nedir ?

Yazılarımız sade ve şık olması için ancak ayırt etmekte kolaylık sayabilmesi için yazılarımıza dairesel bir şekil oluşturuyoruz. Bu sayede belirtmek istediğimiz alanın verimli ve anlaşılabilir bir şekilde kulanmış olduk.

Illustrator’da Dairesel Yazı Nasıl Yapılır ?

1- Ellipse Tool (L) İle bir daire çiziyoruz. Bu dairemizin etrafına yazımızı ekleyeceğimiz için önemli olan boyutudur.

Illustrator'da Dairesel Yazı Önemi Nedir ?

2-  İllustrator arayüzünün Sağ kısımında Type tool var. Ona basılı tutuyoruz farenin sol tuşu ile, daha sonra açılan seçeneklerden type on a path tool seçiyoruz.

Illustrator'da Dairesel Yazı Önemi Nedir ?

3- Dairemiz üzerine basıyoruz ve yazmak istediklerimizi yazıyoruz. Yazdığımız yazı ayarlamak için illustrator arayüzünde üst kısımda Type menüsünden Type on a Path >  Type on a Path Options açılan menüden seçerek yazımızın istediğimiz hale getiriyoruz.

Illustrator'da Dairesel Yazı Önemi Nedir ?

Yazılarımızı Dairesel bir hale getirmeyi öğrenmiş bulunmaktayız. Umarım yardımcı olmuşumdur. Esenlikler, İyi Çalışmalar…

Bu yazıda kullanmış olduğum Adobe Illustrator Programını ”  buradan  ” ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. çok faydalı bir yazı olmuş uzun zamandır bunu nasıl yaparım diye didinip duruyordum tasarım dünyasını aydınlatıyosunuz teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu