Photoshop

Photoshop Neon Efekti

Photoshop Neon Efekti

Photoshop Neon Efekti çektiğimiz yemek fotoğrafları veya kendi fotoğraflarımızda güzel bir detay olacaktır.Herkesin severek kullanabileceği Neon Efekti resimlerimize farklı bir görsel katacaktır.az bir zamanda bu güzel efekti yapabilirsiniz.

Photoshop Neon Efektini neden yapalım ?

Neon Efekti Sosyal Medya da kullanılabilecek dikkat çekici ve güzel görünen bir efekttir.Bu efektle beraber sosyal medya da paylaştığınız görseller daha havalı gözükecektir. Bunun gibi güzel efektlerle sosyal medya da daha havalı gözükün.

Photoshop Neon Efekti Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu efekte bir adet fotoğraf kullanmamız gerekecek. Sizin çektiğiniz ya da internetten bulduğunuz herhangi bir fotoğrafı kullanabilirsiniz. Bu süreçte kullanacağınız. Fotoğrafın kaliteli olması efektin de güzel gezikmesini sağlayacaktır bu yüzden fotoğrafın kaliteli olmasına özen gösterelim.

1-Photoshop’ta yeni bir dosya açarak işe koyulalım(Ctrl+N). Açtığımız sayfamıza arkaplan resmimizi ekliyoruz.

Photoshop Neon Efekti

2-Photoshop arayüzünün sol kısmında bulunan ToolBar(Araç kutusu) içerisinde bulunan Pen tool(Kalem aracı) u seçiyoruz.ve görseldegöreceğiniz değerleri giriyoruz.

Photoshop Neon Efekti

3-Değerleri girdikten sonra halkalar halinde şekiller çiziyoruz. Resmimizin üstünde kalan fazla yerleri keserek efektin daha gerçekçi durmasını sağlayacağız.

Photoshop Neon Efekti

4-Şeklimizi çizdikten sonra Photoshop arayüzünde katmanların alt kısmında bulunan kısımdan FX(efekt) butonuna tıklayıp karşımıza çıkan alt menüden karıştırma seçeneklerine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan pencereden Dış Işıma’yı seçiyoruz. Bu aşamadan sonra aşağıdaki görsel anlatımdaki efekt değerlerinin aynısını giriyoruz.

Photoshop Neon Efekti

5-Neon Efektini bitirdiğimizde karşımıza çıkacak olan görüntü bu şekilde olacaktır. Bu tür efektler sosyal medya’da daha kaliteli işler çıkarmanızı sağlayacaktır. Kısa bir zamanda bu kadar güzel bir efekt ile eminim herkes paylaşımlarınıza hayran kalacaktır.

Photoshop Neon Efekti

Umarım size yardımcı olmuşumdur.iyi çalışmalar…

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. şu değerleri girelim demişsiniz ama fotoğraftan ne değer gireceğimiz görünmüyor yazıyla yazsanızdaha faydalı olacak. bu haliyle ben yapamadım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu