İndesign

Indesign Nedir ? Ne işe yarar ?

Indesign Nedir ? Ne işe yarar ?

Indesign günümüzün e -kitap ve e-gazetecilik için büyük önem arz ediyor.

Indesign başlı başına bIndesign Nedir ? Ne işe yarar ?ütün vektörel programlardan ayıran özelliği sayfa yapısını düzenini ve çoklu sayfaları kolayca düzenliye bilmenizden geçmektedir.

Indesign Masaüstü Yayıncıkta bir numaradır.

Yapabildikleri bunlarla sınırlı değil,  yazı ve objeleri sayfa mizanpaj yapısına göre düzenlemede oldukça başarılı, indesign’nı bu konuda yeri alabilecek çok az sayıda program var. Ayrıca indesign photoshop psd dosyasını, illustrator’un ai, eps dosyaları desteklemektedir. Bu sayede görsel açıdan ve efektsel açıdan eksik kaldığı konularda adobe’nin sayesinde dergi ve gazetecilik işi ile uğraşan insanlara inanılmaz bir kolaylık sağlamaktadır.

Indesign Gazate, dergi ve Katalog Yapmak

İndesign’nın yetkin olduğu alanlar Kitap, gazete, dergi, katalog ve bunların internet üzerinden yayınlanan versiyonları. İndesign’ın sloganı herkesin bir yayını olsun buda masa üstünden yapılan yayın bir diğer deyişle insanlar kendi dergi ve gazetelerini yaparak e-gazete olarak yayınlama da

büyük kolaylık sunmaktadır.

Indesign Nedir ? Ne işe yarar ?

Ayrıca yazım hataları kolaylıkla bula bilmemiz için arama kolaylığı sağlayan bir yapısı var. Indesign efekt ve vektörel çizimler konusunda eksik kalsada abode’nin diğer ürünler bir diğer deyişle kardeşleri tarafından sağlanan destekle bu eksikleri kapanmış oluyor.

İndesign size yayın hayatınızda büyük kolaylık sağlayacak bir program, öğrenmeye başladıktan sonra kendi gazetenizi yayınlamak için can atacaksınız. bu makale serisinde indesign’nin müthiş doğasını öğreneceğiz.


Umarım Yardımcı olmuşumdur. Esenlikler, İyi Çalışmalar…

Bu yazıda kullanmış olduğum Adobe Indesign Programını ”  buradan  ” ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu