İllustrator

Illustrator Eğitimleri

Tüm eğitim düzeyleri için 30 ücretsiz Adobe Illustrator eğitimcisi.

Not: Eğitimler ingilizceye hakim olan arkadaşlar içindir yakın zamanda Türkçe  içeriklerde hazırlanacaktır.

En iyi Illustrator dersleri, Adobe’nin amiral gemisi vektör sanat programından daha fazla yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Basit bir simge seti mi yoksa karmaşık bir örnek mi tasarlıyorsanız, Illustrator uygulamasının size yardımcı olacak bir özelliği var. Farklı kullanım durumlarında size rehberlik etmek ve becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak için en iyi Illustrator eğitimlerini tamamladık. 

Illustrator, Sketch ve Affinity Designer’ın beğenilerinden giderek daha fazla rekabet olmasına rağmen, vektör tabanlı tasarım için endüstrinin favori aracı olmaya devam ediyor.

Yeni başlayanlar için Illustrator öğreticileri

Bu giriş seviyesi Illustrator dersleri serisi, yazılıma başlamak için ihtiyaç duyduğunuz temel araçları ve teknikleri öğretir. Illustrator çalışma alanının içeriğini ve çıkışlarını keşfedin ve resimlerinizi nasıl açıp kaydedeceğinizi öğrenin.

01. Illustrator 3 dakika içinde temel bilgiler

Illustrator’da tamamen yeni misiniz? Sonra ne yapabileceğine ve nasıl kullanılacağına dair hızlı bir genel bakış elde edin, Daniel White, Danksy. Kalk ve üç dakika içinde koşmaya devam et.

02. 10 temel Adobe Illustrator CC2017 ipuçları

Bu mükemmel ipucu koleksiyonu, Adobe Illustrator’ın 2017 sürümü göz önünde bulundurularak tasarlanmasına rağmen, bu sürümün ötesinde bir ilgi alanı vardır (ancak, önceki sürümlerin köşeleri yuvarlama ve kılavuzlarda kullanılan birleştirme aracını desteklemediğini unutmayın). YouTube kullanıcısı ‘geri dönüyor’ yorumlarında: “Şaşırtıcı ipuçları. 19 yıllık kullanımdan sonra bile, bazı yeni şeyler öğrendim.”

03. Kalem aracıyla çizim

Kalem aracı, Illustrator’daki en güçlü çizim araçlarından biridir. Bununla, yolları oluşturan bağlantı noktaları oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu eğitici yazıda, düz ve eğri yollar oluşturmak için Kalem aracını kullanarak hassas bir şekilde çizim yapmanın temellerini öğreneceksiniz.

04. Şekiller oluşturun ve düzenleyin

Bu öğretici , Şekil araçlarını kullanarak Adobe Illustrator CC’de şekiller oluşturma ve düzenleme işlemini size sunar. Sağlanan örnek dosyaları kullanarak şekilleri nasıl çizeceğinizi, birleştireceğinizi ve izleyeceğinizi öğrenin.

05. Çizim araçlarıyla oluşturun

Bu öğretici , Illustrator CC’deki Yollar ve Eğriler kavramlarında size rehberlik eder ve Kurşun Kalem ve Eğrilik araçları dahil olmak üzere bunları oluşturmanız ve düzenlemeniz için gereken araçları sunar.

06. Renk Seçici nasıl kullanılır?

Renk Seçici, Illustrator CC’deki resminize renkleri seçmenize ve uygulamanıza olanak tanır. Bu altı adımlı öğretici nasıl yapılacağını gösterir.

07. Tasarımlarınıza metin ekleyin

Bu başlangıç ​​seviyesindeki Illustrator öğreticisi , size Illustrator CC’de metin kullanmanın temellerini sunar. Nasıl metin ekleneceğini, biçimlendirmenin uygulanacağını, yeniden şekilleneceğini ve stillendirileceğini ve bir yola ya da içine yerleştirmeyi öğreneceksiniz.

08. Illustrator’da Maskeleme

Maskeleme, muhtemelen bilmenizi isterim, bir görüntünün veya grafiğin farklı bölümlerini nasıl gizlediğiniz veya gösterdiğinizdir. Bu Illustrator eğitiminde, üç farklı maskeleme tekniği hakkında bilgi edineceksiniz: Kırpma maskesi, opaklık maskesi ve içini çizme. 

09. Resmi dönüştürün ve düzenleyin

In Bu eğitimde Adobe Illustrator CC dönüstürüldügü ve düzenleme sanat temelleri yürüdü ediyoruz. Resim aracını nasıl yeniden boyutlandıracağınızı, grupları nasıl kullanacağınızı, nesneleri hizalayacağınızı ve Seçim aracını, Dönüştür panelini ve diğer dönüştürme araçlarını kullanarak daha fazlasını öğrenin.

10. Çizim araçlarını tanımak

Illustrator uygulamasının, Araçlar panelinde bulunan ve her biri farklı şekillerde oluşturmanıza olanak sağlayan çok çeşitli çizim araçları vardır.  Bu eğitimde , Kalem aracı Kalem aracı, Eğrilik aracı ve Boya Fırçası aracı bir anlayış elde edersiniz.

11. Kalem aracıyla oluşturma alıştırması

Kalem aracının temellerini ele aldığınızda, bu alıştırmalar , yeni araç çizerek Kalem aracı becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

12. Rengi ve konturları değiştirin

Ressamınıza renkleri nasıl uygulayacağınızı bu Illustrator eğitiminde keşfedin . Ayrıca bir nesnenin rengini nasıl değiştireceğinizi, renk örneklerini nasıl yaratacağınızı ve sanat eserlerini nasıl yeniden boyayacağınızla tanışacaksınız.

13. Eğrilik aracını kullanarak eğrileri çizin ve düzenleyin

Illustrator CC’deki Eğrilik aracı, pürüzsüz, zarif eğriler ve düz çizgileri kolayca çizmenize olanak tanır. Bu öğretici , nasıl kullanılacağını anlamanıza yardımcı olacak beş basit alıştırma sunar. 

14. Resim ve sanatsal efektler ekleyin

Bu eğitim , Adobe Illustrator CC’deki projelerinize görüntü eklemenin temellerini açıklayarak başlar. Ardından efekt ekleme ve düzenleme, fırça darbeleri uygulama ve daha pek çok şeyde size yol gösterir.

15. Bir çemberin etrafındaki nesnelerin çoğaltılması

Spencer Martin, aka Pixel & Bracket, yıkıcı olmayan tekrarlanan bir şekil oluşturmak için dönüşüm efektini kullanarak bir dairenin etrafındaki nesnelerin nasıl kopyalanacağını açıklayan bir eğitim sırasında bazı harika başlangıç ​​ipuçlarını temizler. 

16. Degradeleri Oluşturma ve Düzenleme

Bu tanıtım Illustrator CC geçişlerini birlikte çalışmayı degradelerin farklı türleri oluşturmak ve bu tür renkleri, konum ve opaklık gibi seçenekleri değiştirmek açıklar. Bu, temel degrade efektleri oluşturmak için mükemmeldir. 2019 Illustrator güncellemesinde yeni serbest biçimli gradyanların eklendiğini ve bunların burada ele alınmadığını unutmayın. 

17. Paintbrush ve Kurşun Kalem araçlarıyla sanat oluşturun

Boya Fırçası aracıyla, yollara sanatsal bir görünüm kazandırmak için bir yol çizebilir ve aynı anda kontura bir fırça uygulayabilirsiniz. Bu öğretici , anlamlı ve serbest biçimli çizimler oluşturmak için Paintbrush ve Kurşun Kalem’in nasıl kullanılacağını açıklar.

18. Illustrator CC’de yolları düzenleme

Kalem aracı, Eğrilik aracı, Bağlantı Noktası aracı ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli araçları ve seçenekleri kullanarak resminizdeki yolları nasıl düzenleyeceğinizi öğrenin .

19. Pathfinder Shape modları için bir rehber

Temel şekilleri Illustrator’da birleştirmenin dört farklı yolu vardır: birleşmek, çıkarmak, kesişmek ve çakışmayı dışlamak. Bu iki dakikalık eğitimde Dansky, her birinin nasıl kullanılacağı konusunda çalışıyor. 

20. Şekilleri farklı şekillerde birleştirin

Şekiller, bir gösterimin yapı taşlarıdır. Bu eğitici , Şekil Oluşturucu aracını ve Yol Bulucu efektlerini kullanarak daha basit olanları birleştirerek karmaşık şekillerin nasıl oluşturulduğunu açıklar.

21. Çizim modlarıyla üst üste gelen resimler

Bu eğitimde , çizim modlarını kullanmak İçinde çizin ve kolayca ve hızlı bir şekilde sanat ilgi eklemek için, ardında çizin öğreneceksiniz.

22. İçeriği katmanlarla düzenleyin

İşte Adobe Illustrator CC’deki katmanlara başlangıç ​​seviyesinde harika bir giriş . Nasıl çalıştıklarını, ne işe yaradıklarını ve bunları içerik oluşturmak, düzenlemek ve düzenlemek için nasıl kullanacaklarını keşfedeceksiniz.

23. Essentials çalışma alanını keşfedin

Illustrator CC’deki Özellikler panelini kullanarak çalışma alanınızı nasıl özelleştireceğinizi öğrenin ve ihtiyacınız olduğunda doğru kontrolleri bulmanıza ve kullanmanıza izin verin. 

24. Çalışma yüzeylerini düzenleyin

Dansky’den gelen bu süper hızlı video öğretici, çalışma yüzeylerinizi Illustrator’da nasıl kolayca düzenleyebileceğiniz konusunda size rehberlik ediyor. Düzenli ve düzenli kalmak ve tasarım çalışmalarına odaklanmayı sürdürmek için gerekli bir beceri.

25. Çalışma yüzeyleriyle çalışma

Bu eğiticide , çalışma yüzeylerinin InDesign CC veya Microsoft Word’deki sayfalara benzeyen Illustrator CC’deki işlevi açıklanmaktadır. Üç videoyu izleyin; yakında birden çok çalışma yüzeyi oluşturmayı ve bunları düzenlemeyi öğreneceksiniz.

26. İş akışınızı hızlandırmak için kısayollar

Kısayol kullanmıyorsanız, üretkenliğimizi en üst düzeye çıkarmazsınız. Katmanları, seçimleri, metni ve daha fazlasını kullanmanın yanı sıra fırçalar, kaydetme ve kapatma ve görüntüleme seçenekleri için bazı pratik ipuçları için harika bir Illustrator kısayolları listesi . 

27. Logo tasarımınızın dışa aktardığı kısayol

Bu yararlı video eğitiminde Dansky, logo tasarımlarınızı dışa aktarma sürecini nasıl düzenleyeceğinizi anlatıyor. Yaratıcılar, farklı müşteri ihtiyaçları için çeşitli boyut ve formatlarda logo ihraç etmenin zorluğunun farkında olacaklar, ancak Dansky işleri kolaylaştırmak için yararlı bir ücretsiz paket yarattı.

28. Sanat eseri nasıl paylaşılır

Bu eğitimde Adobe Illustrator CC’de paylaşmanın temellerini öğrenin. Bu kılavuzda ele alınan başlıklar , dosyaların nasıl paylaşılacağını, PDF olarak nasıl kaydedileceğini ve resimlerinizin nasıl dışa aktarılacağını içerir.

29. İhracatta yüksek kaliteli, optimize edilmiş SVG

Vektör resminizi Illustrator CC’de oluşturduktan sonra dışa aktarmanız gerekir. Bu eğitimde , hafif, modern SVG (ölçeklenebilir vektör grafiği) dosyalarının nasıl dışa aktarılacağı açıklanmaktadır.

30. Web ve uygulama tasarımı için varlıkları dışa aktarın

Varlıklarınızı farklı formatlarda başkalarıyla paylaşabilmek önemlidir. Illustrator CC, 2015’ten bu yana, web ve uygulama projelerinde kullanılmak üzere yüksek kaliteli SVG resimlerini dışa aktarma seçeneği sundu. Bu eğitimde bunun nasıl yapılacağı açıklanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu