İllustrator

Illustrator’da Organik Teknoloji Simgesi

Illustrator’da Organik Teknoloji Simgesi

Teknolojinin 0,1’den oluştuğu için organik olarak iz düşümünü yapacağız. Teknolojik logo çalışmalarınızda Bu simgeyi kullanarak logo yapabilirsiniz.


Illustrator’da Organik Teknoloji Simgesi Nedir ?

Teknoloji hızla gelişmekte ve günümüzde hızlı bir şekilde teknolojik mağazalar ve şirketler açılmaktadır. Çağımızın bu iş sektörüne yönelik çalışmalarınızda bu vektörel çalışma size bir ışık tutabilir.

Illustrator’da Organik Teknoloji Simgesi Nasıl Yapılır ?

1- Ellips Tool ile bir yuvarlak çiziyoruz. Bundan 4 adet olacak şekilde kopyalıyoruz.

Illustrator'da Organik Teknoloji Simgesi

2- Yukarıdaki sağ ve aşağıdaki sol yuvarlakların çizgilerin aşağıda ki duruma benzeyecek şekilde düzenliyoruz. Bunu yapmak için  Convert anchor point Tool (Shift+c) aracını kullanarak yuvarlakta ki noktaları siliyoruz. Sonuç aşağıdaki gibi olması gerekiyor.

Illustrator'da Organik Teknoloji Simgesi

3- Oluşturduğumuz iki çizgiyi şimdi bir nokta ekleyeceğiz. Bunun için yapmamız gereken illustrator arayüzünden üst kısmında object>path>add anchor points kısmına tıklıyoruz. Bu Noktaları ekledikten sonra iç kısma doğru noktaları çekiyoruz.

Illustrator'da Organik Teknoloji Simgesi

4- Şimdi Yukarıda ve aşağıda iki adet yuvarlak şeklimizin çizgilerle birleştirmemiz için uç kısımlardaki çizgileri siliyoruz. Bunu yapmak içinConvert anchor point Tool (Shift+c) aracını kullanarak uç kısımındaki çizgileri aşağıdaki resimde ki gibi olacak şekilde siliyoruz. Çizgileri bir birlerine birleşecek şekilde düzgün olabilecek ölçülerine ayarlıyoruz.

Illustrator'da Organik Teknoloji Simgesi

5- Sıra geldi ayırdığımız noktaları birleştirmeye bunun için bunun yaptığımız objeleri tutuyoruz. Illustrator arayüzünden üst kısmından Object>Path>Join Tıklıyoruz. Artık tek birleşmiş tek objemiz var.

Illustrator'da Organik Teknoloji Simgesi

Bundan sonra ki işlem ise objemizi çoğaltarak ona renk vermemek kalıyor. Bunu dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Ancak burada önemli olan bazı noktalar var. Bu çalışmamızda çizgiler ekleme çıkartma gibi işlemleri öğrendik. Umarım yardımcı olmuşumdur. Esenlikler ,Kolay gelsin,  iyi çalışmalar….

Bu yazıda kullanmış olduğum Adobe Illustrator Programını ”  buradan  ” ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu