İllustrator

Illustrator Tablo oluşturmak

Illustrator Tablo oluşturmak

Katalog Tasarımlarınız da daha çok ihtiyaç duyacaksınız. Burada Kısayol dan hızlı bir şekilde ve düzenli tablo oluşturmayı öğreneceğiz.


Illustrator Tablo oluşturmanın Önemi Nedir ?

Tasarımlarınız da hızlı ve düzgün bir tablo ihtiyacınız varsa bu yolu uygulaya bilirsiniz. Bu şekilde katalog ve benzeri işlerinizde standart yakalayacaksınız. ilk yapmamız gereken elbette yeni sayfa açmak.


Illustrator  Nasıl Tablo Oluşturulur ?

1- İlk yapacağımız işlme  Rectangle tool ile bir kare şekli çizmek. Burada boyutu çok önemli estetik bir görüntü oluşması , her parçanın ve bütünün eşit olması için ölçümüzü ona göre ayarlamamız gerekiyor. Ben boyut ölçümü pixel çalıştığım için size pixel değerleri vereceğim. Şimdi 400 x 400 px ölçüsünde kare çiziyoruz.

Illustrator  Nasıl Tablo Oluşturulur ?

2- Kare şekli seçili haldeyken, illustrator arayüzünden en üst kısımda Object > Path > Split into grid kısmına giriyoruz. Burda Yukardan aşağıya ve sağdan sola doğru kaç kutucuk olmasını istiyorsak bu değerleri giriyoruz. Ben yukardan aşağıya 5 adet sağdan sola doğru 10 tane olmasını istedim.

Illustrator  Nasıl Tablo Oluşturulur ?

Tablomuzda satır ve sütunlarımızı istediğimiz üzere artıra biliriz veya azalta biliriz. Burada önemli olan yapacağınız işe göre  istediğiniz kadar satır ve sütun hazırlamak. Umarım yardımcı olmuşumdur. Esenlikler, İyi Çalışmalar…

Bu yazıda kullanmış olduğum Adobe Illustrator Programını ”  buradan  ” ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu