İllustrator

illustrator Nedir ? Ne işe yarar ?

Illustrator Nedir ? Ne işe yarar ?

Illustrator vektör tabanlı bir çizim programı, bu programı uzantıları AI, SVG, EPS ve PDF Gelişmiş vektörel çizge çizim özellikleri ile öne çıkan bir yazılım olan Illustrator,  günümüzde birçok alanda kuillustrator Nedir ? Ne işe yarar ? llanılan illustrator  kullanım alanın yaygın olduğu kısım reklam ajanslarıdır.

Illustrator Bir vektörel çizim Programıdır.

Programın  grafikerlere veya öğrenmek isteyenlere büyük bir kolaylık sağladığı ve adobe’nin geliştiriciliği sayesinde photoshop’un bir çok özelliğini bünyesinde taşımaktadır. En önemli özelliği vektör tabanlı olması yanında photoshop’un efektleri ve özellikleri  kullanıcılara sunmasıdır. Bunun yanı sıra vektörel tabanlı çizimlerin neden önemli olması Büyük boyutlu baskı işlerinde veya çizim yapmak isteyenler için geliştirilmiş bir program.

Illustrator Kolay Kullanım Sağlayan bir arayüze sahiptir.

Illustrator Nedir ? Ne işe yarar ?

Illustrator bir çok program gibi kullanıcısına büyük imkan sunar. Bunların başında çalışma alanın ve sayfa yapısının  alternatif vektörel prgramlara göre daha kolay olması. Illustratorun bir çok rakibi var. Bunlardan biri Corel Draw, Illustrator genellikle çizim yapmak için kullanılan bir program.

Illustrator  logo,el ilanı ,katalog, broşür  yapma bilme gibi web tasarımı yapma olanağı sağlıyan nadir bir programdır.

Illustrator sayesinde çizimlerimizi kolaylık ve rahatlıkla yapabiliyoruz. bu makale serisinde çizim yapa bilmeyi ve Illustrator programını kullana bilmeyi öğreneceğiz.

Umarım yardımcı olmuşumdur. Esenlikler, İyi Çalışmalar…

Bu yazıda kullanmış olduğum Adobe Illustrator Programını ”  buradan  ” ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu