Bilgi

Yeni Volkswagen Logosu

Volkswagen, Frankfurt’taki 2019 IAA motor şovunda yeni bir marka tasarımı ve logosu ortaya koydu ve bir bakışta 1930’lardan bu yana otomobillerini süsleyen VW logosunun bir kez daha yenilenmesi gibi görünüyor, keskin gözlü tasarımcılar burada normal formüllerinden beklenmeyen bir kaç ayrılış.

Yeni logo tasarımında hemen göze çarpan şey, son zamanlarda bildirdiğimiz gibi tamamen çağdaş bir düz logo olması değil ; yıllar boyunca logolarının birçoğu monokromatik ve minimaldi. Bu nedenle, iyi bir logo tasarımının, büyük sürümlerden aşağı şirket merkezinin dışına, küçük mobil ikonlara kadar zarif bir şekilde ölçeklendirilmesi gereken bir dünyaya bakış açısına dönmek mükemmel bir anlam ifade ediyor.

Bu bakımdan Volkswagen, çalışmalarının çoğunu çoktan yapmıştı. Gerçekte öne çıkan, bunun eski logolardan çok daha ince bir yineleme olduğudur. Çizgi genişliği, diğer VW logosuna göre çok daha incedir ve önceki modelin yanında göründüğünde, ekstra ağırlık veren keskin kabartmalı bir görünüme sahip olması özellikle fark edilir.

Ayrıca, bu yeni sürümde, ‘W’ nin logonun altındaki daire ile bağlantı kurmadığını ve bunun yerine asılı bırakıldığını fark etmişsinizdir ve daha yakından bakarsanız tüm köşeleri göreceksiniz. ‘V’ ve ‘W’ üzerinde açıkça yuvarlanır; özellikle ‘W’ nin altında dikkat çekiyor. İlginçtir, yine de, harflerin daire ile kesiştiği noktada, açılar istediğiniz gibi keskindir, bu nedenle bu sadece logonun her yerinde yumuşamayan bir durum değildir.

Gerçekten de eğlenceli olan şey, bu yeni tasarımın Volkswagen’in logonun nasıl çizilmesi gerektiğine dair kendi ticari marka kurallarını açıkça çiğnemesidir. Daha önce Volkswagen’in eski logo özelliklerinden ve VW logosunun nasıl görünmesi gerektiği gibi nasıl ortaya konduklarından bahsettik . Logonun genişliğine, harfleri oluşturan çizgilerin açılarına ve hatta ‘V’ ve ‘W’ arasındaki tam boşluğa göre çizgi genişliğini hesaplamak için kesin formüller belirler.

Ve söyleyebileceğimiz kadarıyla, yeni tasarım kural kitabını pencereden dışarı atar; çizgiler çok ince, harf vuruşlarının açıları yerin her yerinde ve harfler arasındaki boşluk çok geniş. Dürüst olmak gerekirse, kurallara bariz bir şekilde göz ardı ediyor ve bu nedenle onu seviyoruz. 

Volkswagen, son yıllarda doktorlu emisyon testi sonuçları ve daha canlı ve daha renkli bir görsel dili, yeni bir ses logosu ve reklam yerine kadın sesini kullanmaya geçişi sayesinde bu yeni logoda bir bulutun altında kaldı. geleneksel erkek tonlarından daha – geçmişiyle çok ihtiyaç duyulan bir mola vermesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu