Photoshop

Photoshop Duman Efekti verme

Photoshop Duman Efekti vermek

Kahvemiz Çayımız ve diğer sıcak yemeklerimizin üzerinde buhar oluşur. Bu bize yemeğin taze olduğunu anlatır. Bugün yapacağımız işlem, kahvemizin üzerine bu buharı eklemek olacak görsellimiz bu sayede daha sıcak daha samimi ve taze görünecek. Sizde isterseniz bu makalede anlatılan duman yapma efektini çay , pizza, pide, çorba ve sıcak bildiğiniz bütün görsellere uygulaya bilirsiniz.

Photoshop Duman Efekti vermek İçin Hazırlık

Yapılış aşamasında ilk başta her konuda olduğu gibi bunda da yapmamış gereken yeni bir sayfa açmak kısayolu klavyeden ctrl+N diğeri ise photosop arayüzünden  File + new yahut görselli sürükleyerek photoshopa bırakmak yeterli olucaktır.

Photoshop Duman Efekti Nasıl Yapılır ?

1– Başlangıç için kahvemizin üzerine pentool yardımı ile bir buhar diğer deyişle duman şekli çiziyoruz. tabi ki burda kaba taslak çiziyoruz. önemli olan nokto şu bundan sonra bu çizdiğimiz görsele vereceğimiz efektler. Photoshop Duman Efekti

2-Yeni layer açıyoruz. bu layera beyaz rengini veriyoruz. bunun içinde layer seçili iken ctrl+backspace basmamız yeterli olucaktır.

3– Şimdi Photoshop arayüzünden Üst kısmında Filter + Blur + Gaussian blur kısmına tıklıyoruz. görselde göründü kadar yahut sizin isteğiniz doğrultuda guassin blur efekti giriyoruz.

Photoshop Duman Efekti4– Daha sonra yeniden Filter + Distort + Wave  efektine tıklıyoruz. değerler görselde göründüğü gibi yapabilirsiniz yahut size güzel gelen değerleri deneyerek bulabilirsiniz.

5-Şimdi ise opacitysini düşürerek %50lere düşürdüm ben, sizde gözünü güzel gelecek ve

görsele uygun değeri girerseniz eğer muhteşem bir duman efektiniz olacakPhotoshop Duman Efekti

Artık görseliniz hazır bundan sonra hazırladığınız görsellinizi çalışma arkadaşınıza ve sosyal medyanıza koyma zamanı…

Umarım yardımcı olmuşumdur. Esenlikler, İyi çalışmalar…

Bu yazıda kullanmış olduğum Adobe Photoshop Programını ”  buradan  ” ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu