Photoshop

Photoshop Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Photoshop Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Photoshop Pixel tabanlı resimli düzenleme programıdır. Photoshop sayesinde amatör veya profesyonel düzenliye bilirsiniz. Renk ayarlarını, görselde olmayan bir obje koyma , resim tüm doğasını olağanüstü bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Photoshop Pixel Tabanlı bir Program

Photoshop pixel tabanlı olduğundan dolayı vektörel çizim yapmak mantıklı değildir. Bunun için vektörel tabanlı programlar vardır. Photoshop Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Photoshop bir resim düzenleme için kullanındığı kadar matbaa ve reklam ajanslarında Afiş, broşür, el ilanı, banner vs. tarzı görseller hazırlanmak için kullanır. Bugün baktığımızda bütün film afişlerinin tümü Photoshop programı ile tasarlanıyor. Bunun sebebi efekt vermek diğer vektörel tabanlı programlara göre daha kolay ve hızlıdır. Photoshop başlı başına bir efekt programıdır. Birçok kısayol ile kolay bir şekilde efektler yaparak görsellinizi kuvvetlendirebilirsiniz. Efektleri, arayüzü ve tool (araç) kullanmayı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Photoshop Fotoğraf üzerinde Kolay düzenleme sağlıyor.

Photoshop Nedir ? Ne İşe Yarar ?Bundan sonraki işlem işe sizin yaratıcılığınıza kalmaktadır. Bu sayede ister Fotografçılık alanında faaliyet gösterin isterseniz reklam ajansı birçok konuda görseller hazırlaya bileceksiniz. Photosop’un günümüz de 2 alanda yoğun bir şekilde kulanılmakta o makalemizde bahsettiğimiz gibi Fotografcılık ve reklam ajansları…

Photoshop’da yapabileceğiniz ancak tavsiye etmediğimiz ögeler var. Bunlar vektörel tabanlı bir diğer deyişle vektör olması gereken işler, photoshopta yapılmaması gerekiyor. Photosop hakkında verdiğimiz kısa ve açıklayıcı bilgilerden sonra şimdide photoshop bu blogdan öğrenmekten geçiyor.

Umarım yardımcı olmuşumdur. Esenlikler, İyi çalışmalar…

Bu yazıda kullanmış olduğum Adobe Photoshop Programını ”  buradan  ” ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu