İllustrator

Illustrator’da Tek Çizgiyi 3D Kazandırmak

Illustrator’da Tek Çizgiyi 3D Kazandırmak

Bugün yapacağımız çalışma sayesinde, Bir tek çizgiden 3 boyutlu bir çalışma ortaya koyacağız. Bu çalışmada vazo olabilir. Daha başka içeriklerde üretebiliriz.


Illustrator’da Tek Çizgiyi 3D Yapmanın Önemi Nedir ?

Bir Tek çizgi nasıl Olur da 3 Boyut Kazanabilir. Bu çalışmamız, Tek çizginin 3 boyuta dönüşünü göreceğiz. İnanılmaz bir durum. Tek çizgi ve bir efekt bum efsane sonuç, bu sonucu elde etmeyi aşağıdaki yönergeyi uygulayarak ulaşabilirsiniz.

Illustrator’da Tek Çizgiyi 3D  Nasıl Yapılır ?

1- Pen Tool (P) veya Pencil Tool İle  Çizgi çiziyoruz.

Illustrator'da Tek Çizgiyi 3D Yapmanın Önemi Nedir ?

2- Şimdi çizdiğimiz çizgiyi tutuyoruz. Illustrator arayüzün üst kısmında Effect > 3D > Revolve kısmına tıklıyoruz.

Illustrator'da Tek Çizgiyi 3D Yapmanın Önemi Nedir ?

3- Açılan pencereden çizdiğimiz çizginin nasıl görünmesini istiyorsak, Ona göre şeklimizi ayarlıyoruz. Burada değerleri girerken Penceredeki Preview tıklıyoruz. Buna tıkladıktan sonra girdiğimiz her değerin çalışma alanımızda karşılığını direk görüyoruz. Burada X.Y,Z değerlerine istediğimiz değeri giriyoruz. Karşılaştığımız sonuç müthiş durumda.

Illustrator'da Tek Çizgiyi 3D Yapmanın Önemi Nedir ?

Illustartorun efekt kısmında kendini baya geliştirmiş bir program bu sonuca ulaşmamış bunu gösteriyor. Umarım yardımcı olmuşumdur. Esenlikler, İyi Çalışmalar…

Bu yazıda kullanmış olduğum Adobe Illustrator Programını buradan ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu