İllustrator

İllustrator’da Nesneler arasında Renk Geçişi

Illustrator’da Nesneler arasında Renk Geçişi

Bir nesnenin Tek başına renk geçişi vermeyi biliyoruz. Ancak Objelerimiz İki yada daha çok olsun bunlar arasında renk geçişini nasıl sağlarız ?


Illustrator’da Nesneler arasında Renk Geçişi Nedir ?

Tek başına bir nesneye veya objeye yahut pen Tool ile çizdiğimiz şekle Gradient Tool ile renk geçişi veri biliyoruz. Peki birden çok nesneye geçiş nasıl verebiliriz. Bunun yanı sıra otomatik olarak boyutu küçütüp büyüte biliriz.

Illustrator’da Nesneler arasında Renk Geçişi Nasıl Yapılır ?

1- Ellipse Tool İle  bir yuvarlak çiziyoruz. Bunun  yanına hemen bir adet daha yuvarlak çiziyoruz yahut çizdiğimiz yuvarlağı kopyalıyoruz.

2- Illsutrator arayüzünden sol kısımda araç barında Blend Tool aracını seçiyoruz. İki yuvarlağımız seçili haldeyken Blend tool çif tıklıyoruz. Burada dilediğimiz ayarları girebiliriz.

3- Burada açıklaman gereken bazı olgular var. Eğer iki nesne seçili haldeyken blend tool tıklarsanız. Nesnelerin rengi ve boyutu Başkalaşmış olabilir. Bu durumda Blend Tool sayesinde Boyut ve renk geçişi yumuşak bir şekilde otomatik olarak yapılacaktır. Burada istediğiniz bu değil ise İki nesneniz seçili haldeyken


Umarım yardımcı olmuşumdur. Esenlikler, İyi Çalışmalar…

Bu yazıda kullanmış olduğum Adobe Illustrator Programını ”  buradan  ” ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu