Ana Sayfa / İllustrator / İllustratorda Birden çok Nesneyi seçme
Illustrator'da Birden çok Nesneyi Seçme İşlemi Nasıl Yapılır ?

İllustratorda Birden çok Nesneyi seçme

Illustrator’da Birden çok Nesneyi seçme

Illustrator’da aynı anda birden çok aynı özelliklere sahip nesneyi seçmeyi öğreneceğiz. Bu bizim için büyük bir kolaylık sağlayacak.


Illustrator’da Birden çok Nesneyi Seçmenin Önemi Nedir ?

Çalışma alanımız içeresinde bir görsel efekt ve yazılarımız, bir çok nesnelerimiz oldu. Ancak biz içlerinden bazılarını seçmek istiyoruz. bunuda kolay yoldan yapmanın bir yolu var bugün bu makalemizde bunu anlatacağım.

Illustrator’da Birden çok Nesneyi Seçme İşlemi Nasıl Yapılır ?

1- Yapacağımız işlem çok kolay, Şimdi yapmamız gereken tek şey illustrator arayüzünden en üst kısımda select> same tıklıyoruz. Burada açılan pencereden rengine (color) veya stroke (çizgiye) göre seçe bileceğiniz. Seçenekler mevcut buradan beraber seçmek istediğiniz seçeneği seçiyoruz. ve sonra hepsini birden bizim için seçiyor.

İllustrator'da Birden çok Nesneyi Seçmenin Önemi Nedir ?

2- Çalışma dosyanızda yazıları yazdınız hepsi başka başka renklerde sizde yazılarını bir çırpıta tutmak istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken .ok kolay bir yol var. Şimdi Select>Object ardından text object seçiyoruz. Çalışmadaki bütün yazıları seçmiş bulunuyoruz.

İllustrator'da Birden çok Nesneyi Seçmenin Önemi Nedir ?

Umarım bu kolay yöntem çalışmalarınızda yardımcı olur. Umarım yardımcı olmuşumdur. Esenlikler, İyi Çalışmalar…

Bu yazıda kullanmış olduğum Adobe Illustrator Programını ”  buradan ” ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

Hakkında BaturTunga

Ayrıca kontrol et

Illustrator Kesik Çizgi Yapmak

Illustrator Kesik Çizgi Yapmak

ILLUSTRATOR ÇİZGİ YAPAMI Illustrator Stroke (Çizgi Haline Getirmek ) Illustrator’da bir çalışma yaptık, bu çalışmamızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir