Photoshop

Photoshop’da Siyah Beyaz Resmin Belli Yerlerini Renklendirme

Photoshop’da Resmi Renklendirme

Renkli ve Canlı bir fotoğrafı Siyah, beyaz yapacağız. Siyah, beyaz olan resmi ardından belli başlı yerlerini renklendireceğiz. Bu işlemi kısayol’dan yapacağız ki bol bol yapıp eşinizle dostunuzla paylaşın. Artık sosyal medyanın uygulamalarının size sunduğu basit efektleri unutun. Sosyal medyanız dan sizi takip edenlere Siyah beyaz bir resimde renklendirme nasıl olur görsünler…


Photoshop’da Resmi Renklendirmenin Önemi

Bir fotoğrafınız var. Bu fotoğrafta siz ön planda olmak istiyorsanız veya geri kalan kişiler pekte güzel görünmüyorsa üzülmeyin verin siyah beyaz efektini ardından kendinizi renklendirin atın sosyal medyaya gelsin beğeniler gitsin yorumlar… Birde Resmin altına özlü söz veya deyim veya Atasözü yazdık mı işlem tamamdır. Şimdi Burada bir renkli fotoğrafımız olması gerekiyor bunu siyah beyaz yapacağız. Ardından belli yerlerini renklendireceğiz. Hadi ne duruyoruz başlayalım.

Photoshop’da Resmi Renklendirme Nasıl Yapılır ?

1- Renkli ve canlı fotoğrafımızı photshop sürükleyip birakıyoruz. Ardından Photoshop arayüzünden üst kısımdan bulunan ımage> adjusments > Desaturede (Ctrl+Shift+U) tıklıyoruz. Resmimiz siyah beyaz hal geldi.

Photoshop'da Resmi Renklendirme Nasıl Yapılır ?

2- Photoshop arayüzünden sol kısımda bulunun araç barından History Brush Tool (Y) araçını seçiyoruz. Siyah beyaz olan resmimizdeki istediğimiz yerleri bu araç ile renklendiriyoruz. Burada çok fazla birşey yapmanıza gerek yok, sadece History Brush Tool ile üzerinden geçmeniz yeterli, üzerinden geçtiğiniz yerler renklenecektir.

Photoshop'da Resmi Renklendirme Nasıl Yapılır ?

İlk önce siyah beyaz yaptık resmimizi daha sonra history brush tool ile üzerinden geçerek renklendirmiş olduk. Şimdi Facebook, İnstagram ve Twitera girip Fotografımızı paylaşma zamanı. Umarım yardımcı olmuşumdur. Esenlikler, İyi çalışmalar…

Bu yazıda kullanmış olduğum Adobe Photoshop Programını ”  buradan  ” ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indire bilir yada Full sürümünü satın alabilirsiniz.


Mustafa TOKATLI

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu