Photoshop

Photoshop 3 Boyulu Yazı Efekti

Photoshop ‘da Maskelem birçok yerde kullanılabilir normalden farklı olarak bir yazının üstüne veya herhangi bir çizimin üstüne herhangi bir fotoğrafı giydirmek için kullanılır bu yapacağımız uygulamadan buna yakında bakacağız.

Photoshop 3 boyutlu yazı efekti neden yapalım ?

Çizdiğimiz bir kutu,yazı yada bir şeklin sade bir renk olmasını istemiyorsak gözümüze daha farklı görünmesini istiyorsak çok az bir zamanımızı harcayarak kaliteli ve güzel birşey ortaya çıkarabiliriz.

Photoshop 3 Boyutlu Yazı Efekti Nasıl Yapılır?

Öncelikle gözümüze güzel gözüken ve kullanmak istediğimiz resmimizi indiriyoruz , resmi maskelediğimizde daha güzel gözükmesini hepimiz isteriz bu sebeple indireceğimiz fotoğrafların kalitesini göz ardı etmeyelim.

1- Photoshop’ta yeni bir dosya açıyoruz. (Kısayol Ctrl+N) Sayfamızı açtıktan sonra Photoshop arayüzünde sol kısımda bulunan ToolBar(Araç Kutusu) içerisinde bulunan Type tool(Yazı Aracı) yardımı ile istediğimiz bir yazı yazıyoruz.

Photoshop 3 Boyulu Yazı Efekti

2- Photoshop’un üst kısmında bulunan MenuBar(Menü Çubuğu) kısmından Dosya Bölümünün alt seçeneği olan Aç (Kısayol Ctrl+O)’a tıklıyoruz ve maske olarak kullanacağımız resmimizi açıyoruz.resmimiz eklendiğinde otomatik olarak en üst katmana eklenecektir.

3- Resmimizi katmanlar bölümünden yazımızın üst kısmına koyuyoruz.ve iki katman arasına gelip Alt tuşuna basılı tutarak faremizin sol tuşuna basıyoruz. Bu işlem gerçekleştiğinde resmimiz maskelemiş oluyoruz.Resmimizi maskelediğimiz zaman resim yazının üstüne giydirilmiş olacak.

Photoshop 3 Boyulu Yazı Efekti

4- Böylece resmi yazıya giydirmiş oluyoruz.sıradan bir yazıdan farklı göründüğü için herkesin kullanabileceği ve tasarımı uzun sürmeyen bi çalışmadır.

Photoshop 3 Boyulu Yazı Efekti

5- Tasarımımız tamamlandı. Tasarımın farklı tuvaldeki görüntülerini görmek için Photoshop çalışma belgemizin arkaplan rengini değiştirerek güzel görüntülere ulaşabiliriz.

Photoshop 3 Boyulu Yazı Efekti

Umarım size kaliteli ve yaparken eğlendiğiniz bir tasarım sunabilmişimdir.diğer güzel tasarımlarımıza sitemizden ulaşabilirsiniz.Sağlıklı Kalın, iyi çalışmalar…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu